Śniadanie prasowe z posłami Iwoną Krawczyk i Marcinem Józefaciukiem

W kamiennogórskim biurze poselskim poseł na Sejm RP Iwony Krawczyk odbyło się dziś (poniedziałek, 22 stycznia) pierwsze w tej kadencji, a dziewiąte ogólnie, śniadanie prasowe. Tym razem gościem spotkania był poseł na Sejm X kadencji Marcin Józefaciuk, nauczyciel, anglista, poseł tzw. nowej generacji, członek Komisji do Spraw Petycji oraz Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Głównym tematem dzisiejszego spotkania było uchwalenie budżetu na 2024 rok, jak również proponowane zmiany w obszarze edukacji oraz ocena obecnej sytuacji politycznej w kraju. Wśród tematów dzisiejszego spotkania znalazły się również m.in. podwyżki dla nauczycieli, przywrócenie procedury in vitro, służba zdrowia, czy nauka religioznawstwa w szkołach.

Przypominamy, że rozmowa z mediami stanowi element polityki informacyjnej Iwony Krawczyk. Tym sposobem posłanka informuje m.in. o swojej bieżącej pracy w Sejmie RP.

Śniadanie prasowe

Śniadanie prasowe z posłami Iwoną Krawczyk i Marcinem Józefaciukiem

Dzisiejszy gość, Marcin Józefaciuk jest jednym z bardziej aktywnych i charakterystycznych posłów. Zajmuje się m.in. prawem konstytucyjnym, prawami człowieka i prawem europejskim. Jest także aktywnym działaczem społecznym i obrońcą praw zwierząt. W wyborach do Sejmu wystartował jako bezpartyjny kandydat z listy Koalicji Obywatelskiej, a po zdobyciu mandatu wstąpił do Platformy Obywatelskiej.

Gośćmi podczas wcześniejszych śniadań prasowych byli m.in. Borys Budka – zobacz reportaż tutaj, Władysław Kozakiewicz – zobacz reportaż tutaj.

Zobacz inne