Skuteczny pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli

We wtorkowy wieczór policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego po skutecznym pościgu ujęli kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Około godziny 20 przy Alei Wojska w Kamiennej Górze zauważyli kierowcę w pojeździe marki Audi, który na ich widok gwałtownie przyspieszył. To zachowanie nie umknęło ich uwadze i postanowili skontrolować kierującego.

Niestety mężczyzna rozpoczął ucieczkę w kierunku miejscowości Krzeszów. Po kilkunastu kilometrach uciekający kierowca, który swoim zachowaniem na drodze stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu, wjechał w nieprzejezdną drogę. Porzucił pojazd i próbował uciekać pieszo. Funkcjonariusze kamiennogórskiej komendy szybko go dogonili i obezwładnili.

Jak się okazało w toku dalszych czynności, mężczyzna miał na sumieniu kilka rzeczy. Jego zachowanie wskazywało na to, że może być pod wpływem narkotyków, co wskazał w rozmowie z policjantami. Tester potwierdził jego słowa i wykazał obecność metamfetaminy w ślinie. 29-latek nie miał prawa jazdy, ponieważ stracił je miesiąc wcześniej za ten sam czyn. Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili przy nim ponad 0,6 g metamfetaminy oraz ponad 1,5 g ecstazy.

Mężczyźnie została pobrana krew do badań, a on sam trafił do policyjnego aresztu, gdzie będzie czekał na kolejne czynności procesowe.

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment