Mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego próbował zgwałcić na terenie Czech

Międzynarodowa współpraca, która ma miejsce na terenach przygranicznych, pozwala na szybkie działanie w chwili popełnienia przestępstwa. Tak było i w tym wypadku, kiedy kamiennogórscy policjanci zostali poinformowani o przestępstwie o charakterze seksualnym popełnionym na terenie Czech.

Policjanci zapoznali się z rysopisem poszukiwanego mężczyzny i pamiętali o nim, nawet korzystając z czasu wolnego. 12 października br., kiedy funkcjonariusz Komisariatu Policji w Lubawce w dniu wolnym, spacerując po jednej z miejscowości na terenie powiatu kamiennogórskiego, zauważył mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi sprawcy, niezwłocznie powiadomił swoich kolegów w służbie.

Już w ciągu kilkunastu minut 34-latek z powiatu kamiennogórskiego został zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów wydziału kryminalnego.

Drobiazgowo wykonywane czynności procesowe, w których trakcie policjanci z Kamiennej Góry zabezpieczyli kluczowy materiał dowodowy, pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów dotyczących usiłowania gwałtu na terenie Czech oraz posiadania treści o charakterze pedofilskim.

14 października Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt.

Za czyny, których dopuścił się 34-letni mężczyzna, grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment