Samochodem osobowym wjechał w budynek. Był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali wczoraj nad ranem mieszkańca województwa wielkopolskiego, który kierowanym przez siebie samochodem osobowym wjechał w budynek mieszkalny przy ul. Wyszyńskiego w Walimiu. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci, którzy około godziny 8:00 przybyli na miejsce zdarzenia ustalili, że jadącemu bez pasażerów sprawcy nic poważnego się nie stało. Okazało się jednak, że 44-latek jechał pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie 1,75 promila tej substancji. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Rozbity samochód po wykonanych na miejscu czynnościach został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Na szczęście nie było potrzeby ewakuowania mieszkańców budynku.

Podejrzany o popełnienie przestępstwa w ruchu drogowym 44-latek stanie teraz przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu oraz bez uprawnień, a także spowodowanie kolizji drogowej grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Wałbrzyscy policjanci po raz kolejny przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, które przekaże informacje Policji, a dyżurny najbliższej jednostki wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply