Policjanci na drogach powiatu zatrzymali kolejnych nietrzeźwych

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w ostatnim tygodniu zatrzymali do kontroli kolejnych nietrzeźwych mieszkańców powiatu kamiennogórskiego, którzy poruszali się po lokalnych drogach zarówno rowerami, jak i motorowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Mimo wielu apeli policjantów o kierowanie się zasadami bezpieczeństwa podczas poruszania się w ruchu lądowym różnego rodzaju pojazdami, zarówno mechanicznymi, jak i jednośladami, a w szczególności o zachowanie trzeźwości w trakcie jazdy, to w ostatnim tygodniu po raz kolejny policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali na lokalnych drogach aż 6 mieszkańców, tym razem jednośladów, którzy poruszając się po drodze publicznej, znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Tylko 09 sierpnia policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Pierwszy z nich 53 – letni mieszkaniec powiatu, mając w wydychanym powietrzu prawie 3 promile alkoholu, został zatrzymany w godzinach porannych przez funkcjonariusza z Komisariatu Policji w Lubawce, podczas gdy kierował swoim rowerem, jadąc drogą krajową w stronę Lubawki. Mężczyzna, gdy zsiadł z roweru, ledwo trzymał się na nogach. Policjant nałożył na niego mandat karny, a jego rower został zabezpieczony.

Kolejny nietrzeźwy 49 – letni mieszkaniec powiatu, zatrzymany został tym razem wieczorem 09 sierpnia br. przez policjantów z Posterunku Policji w Marciszowie, gdy jadąc rowerem po drodze publicznej miał w wydychanym powietrzu prawie 2,5 promila alkoholu. Na niego również policjanci nałożyli środek karny w postaci mandatu, a jego rower przekazany został osobie przez niego wskazanej.

W dn. 12 sierpnia br. policjanci z Komendy Policji w Kamiennej Górze, będąc w trakcie wykonywania czynności służbowych na terenie Czadrowa, dostrzegli motorowerzystę, którego zatrzymali do kontroli, z uwagi na przekroczenie przez niego prędkości z jaką się poruszał. Jak się okazało 51 – latek miał w wydychanym powietrzu niemalże 2 promile alkoholu, a oprócz tego po sprawdzeniu go w policyjnej bazie funkcjonariusze ustalili, iż to nie jest jego pierwszy raz, kiedy prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna w przeszłości miał zabrane uprawnienia do kierowania pojazdami właśnie za jazdę na „podwójnym gazie”. Kierowcy za kierowanie motorowerem pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2

Następnych trzech nietrzeźwych użytkowników dróg zatrzymali policjanci tylko w przeciągu ostatniej doby.

Pierwszego z nich, 66 – letniego mieszkańca Lubawki, zatrzymali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawce w dn. 13 sierpnia br. w godzinach popołudniowych, gdy poruszał się on rowerem po drodze publicznej mając w wydychanym powietrzu prawie 2 promile alkoholu.
Do kolejnych dwóch zatrzymań doszło w nocy 14 sierpnia br. na terenie Marciszowa, gdzie policjanci z kamiennogórskiej policji zatrzymali poruszających się na rowerach dwóch mężczyzn w wieku 20 lat oraz 18 lat, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu a drugi niemalże 0,6 promila.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply