Remonty na drodze 367 – Szarocin, Leszczyniec, Ogorzelec

Do powstających aktualnie chodników w Szarocinie i Ogorzelcu już niedługo dołączy kolejny odcinek w Leszczyńcu o długości prawie 1,3 km. Towarzyszyć tej inwestycji będzie montaż nowego oświetlenia LED (w sumie 20 punktów) oraz – co najważniejsze – remont nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 367 na odcinku Ogorzelec – Szarocin o długości 3,3 km.

Wszystko to w ramach trwającego od kilku lat programu poprawy bezpieczeństwa pieszych i użytkowników drogi nr 367, realizowanego przez Gminę Kamienna Góra wspólnie z zarządcą drogi wojewódzkiej DSDIK.

W dniu 22 sierpnia 2019 roku w siedzibie DSDIK we Wrocławiu otwarte zostały oferty na realizację dwóch zadań:
Wykonanie chodników oraz budowa oświetlenia w ciągu drogi 367 – zadanie nr 1
Remont nawierzchni drogi 367 – zadanie nr 2

Na realizację zadania nr 1 złożona została tylko 1 oferta na kwotę 2,33 mln zł. Zamawiający na realizację zamówienia przewidział kwotę 3,1 mln zł.

Na realizację zadania nr 2 złożonych zostało 5 ofert. Kwoty w nich zawarte wahały się od 1,94 mln zł do 2,52 mln zł. Zamawiający na te zadanie przewidział kwotę 3,69 mln zł.

Jak widać, kwoty zaproponowane przez oferentów są znacznie niższe od kosztorysów i jest to bardzo dobra wiadomość. Dobra, ponieważ koszt budowy chodników, zarówno w Leszczyńcu, jak i w Szarocinie i Ogorzelcu, w połowie finansowany jest przez Gminę Kamienna Góra i jest to bardzo duży wydatek, bardzo ważny i potrzebny. Drugą połowę finansuje DSDIK. Natomiast oświetlenie jest w całości finansowane przez nasz samorząd.

Zadanie zrealizowane będzie w trybie zaprojektuj-wybuduj.

Info: Facebook Patryk Straus – wójt gminy Kamienna Góra

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz