Pijany i na zakazie zatrzymany przez policjantów

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto kierowca naruszył sądowy zakaz kierowania pojazdami, który obowiązuje go do 2024 roku. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze  zatrzymali 56-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i naruszenie zakazu sądowego.

21 sierpnia 2019 roku około godziny 16.00  policjanci na ul. Jeleniogórskiej w Piechowicach zauważyli i zwrócili uwagę na pojazd marki  Seat, którego sposób jazdy wskazywał, że kierujący może być nietrzeźwy.

Policjanci zatrzymali pojazd od kontroli drogowej. Kierowcą okazał się 56-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 2 promile. Ponadto w trakcie czynności okazało się, że kierujący ma aktualny zakaz kierowania pojazdami, który obowiązuje go do 2024 roku. Kierowca jechał wbrew 10-letniemu zakazowi kierowania pojazdami. Mężczyzna przyznał się, że wcześniej wypił kilka piw.

Mężczyźnie za jazdę w stanie nietrzeźwości i naruszenie zakazu sądowego grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment