Queen Symfonicznie w Wałbrzychu

Dnia 3 lutego 2019 roku o godz. 19:00 w wałbrzyskiej sali Filharmonii Sudeckiej odbędzie się koncert Queen Symfonicznie.

Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu Queen z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od ponad 5 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. To dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetni także występ solisty – śpiewającego aktora – wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono m.in. “One Vision”, “Under Pressure” oraz wyjątkową kompozycję “Barcelona”, którą Freddie Mercury nagrał wraz z hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballe. W drugiej części gościnnie wystąpi również gitarzysta solowy Piotr.

Trzy ubiegłe lata to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie. Większość koncertów, które odbyły się w latach 2015-2017 zostały wyprzedane do ostatniego miejsca. Często muzycy występują dwukrotnie w danej sali, tak było w wypełnionej dwa razy po brzegi Filharmonii Narodowej, Ślaskiej, Szczecińskiej, Wrocławskiej, Bałtyckiej. Dotychczas na blisko 140 koncertach pojawiło się około 100000 osób.
Zespół wystąpił też w grudniu 2016 roku w powiększonym składzie w Atlas Arenie w Łodzi z gościnnym udziałem Michała Szpaka i Joanny Woś.

Więcej informacji już wkrótce.

Oczywiście relację z wydarzenia zaprezentujemy na naszym portalu.Share

Zobacz inne

Leave a Comment