Pracownik spółki gazowej doprowadzony na posiedzenie do sądu

W dniu 27 sierpnia br. o godz. 9:30 na posiedzenie do Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze został doprowadzony jeden z pracowników spółki gazowej, który wczoraj po przesłuchaniu w prokuraturze usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia życia i zdrowia wielu osób, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Prokuratura wniosła do sądu o tymczasowe aresztowanie. Na dzisiejszym posiedzeniu sąd zdecyduje czy wobec mężczyzny zastosować areszt tymczasowy. Drugi z pracowników przebywa jeszcze w policyjnym areszcie, dzisiaj zostanie przesłuchany w prokuraturze i usłyszy zarzut.

Przypominamy, że w bloku wielorodzinnym przy ul. Piastowskiej w Kamiennej Górze doszło do wybuchu gazu, w wyniku którego poważnie poparzona została 12-letnia dziewczynka, o czym informowaliśmy tutaj. Dziewczynka, która walczy o życie przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej. Ma poparzone 90 procent powierzchni ciała.

Wszystko wskazuje na to, że zawór na rurze instalacji gazowej znajdującej się w mieszkaniu, w którym przebywała dziewczynka, najprawdopodobniej nie był całkowicie zakręcony, brakowało zaślepki i gaz się ulatniał, o czym informowaliśmy tutaj.

Wybuchem gazu w Kamiennej Górze zainteresowały się ogólnokrajowe media, o czym informowaliśmy na naszym profilu facebookowym.

Zobacz inne

Leave a Comment