Policjanci zatrzymali dwie nastolatki, które dokonały pobicia w Jeleniej Górze

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwie nastolatki w wieku 13 i 19 lat. Nieletnia za popełniony czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym, a jej koleżance za zmuszanie pokrzywdzonej do określonego zachowania grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że 19 września 2020 roku, około godziny 15 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że dwie młode kobiety pobiły trzecią. Do zdarzenia doszło w okolicy jednej z galerii handlowych w Jeleniej Górze.

Policjanci, którzy pojechali na zgłoszenie ustalili, że 15-latka została pobita i okradziona przez dwie inne dziewczyny, które znała z widzenia. Napastniczki ukradły jej telefon komórkowy oraz gotówkę. Łączne straty pokrzywdzona oszacowała na 1500 zł.  Funkcjonariusze zapoznali się z nagraniem z kamer monitoringu i ruszyli na poszukiwanie napastniczek. Zauważyli je kilka ulic dalej, jak siedziały na ławce. Policjanci odzyskali skradziony telefon, który posiadała jedna z dziewczyn.  

19-latka trafiła do policyjnego aresztu, a 13-latka po wykonaniu czynności została przekazana pod opiekę matki. Starszej z zatrzymanych za zmuszanie pokrzywdzonej o określonego zachowania grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie 13-latki zadecyduje sąd rodzinny.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w kategorii Policja.

 

Zobacz inne

Leave a Comment