Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali mężczyznę z narkotykami

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 08 listopada br. w wyniku realizacji czynności do innej zrealizowanej sprawy narkotykowej zatrzymali 32 – letniego mieszkańca powiatu jaworskiego. Funkcjonariusze ujawnili w pomieszczeniach zajmowanych przez jego osobę środki odurzające w postaci haszyszu, marihuany, metamfetaminy oraz tabletki „extazy”.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w wyniku realizacji czynności do poprzedniej sprawy operacyjnej, na terenie powiatu jaworskiego zatrzymali 32 – latka, który posiadał narkotyki. W trakcie przeszukania pomieszczeń kamiennogórscy policjanci ujawnili 6 porcji handlowych haszyszu, 280 porcji metmfetaminy, 333 porcje marihuany oraz tabletkę extasy.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po zatrzymaniu przyznał się do tego, że środki odurzające, które znaleziono u niego są jego własnością. Ponadto funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu również udzielanie ich i sprzedaż innym osobom. Podejrzany od dłuższego czasu pozostawał w zainteresowaniu policjantów z Wydziału Kryminalnego i usłyszał zarzuty posiadania narkotyków wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ich udzielania.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Osobie, która handluje narkotykami grozi natomiast kara do 8. O karze łącznej zadecyduje sąd. Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji biorąc pod uwagę wcześniejsze okoliczności oraz jego karalność.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment