Peregrynacja relikwii rodziny Ulmów w Krzeszowie

W dniach 13-14 listopada 2023 roku w krzeszowskiej bazylice odbędzie się peregrynacja relikwii rodziny Ulmów.

Peregrynacja relikwii bł. Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci została zaproponowana przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin, za zgodą abp. Adama Szala, metropolity przemyskiego i we współpracy z archidiecezją przemyską.

Inicjatywę tę zatwierdzili biskupi podczas 394. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski obradującego 13 i 14 marca 2023 roku w Warszawie. W diecezji legnickiej relikwie będą gościć od 11 do 18 listopada 2023 roku, a ich ostatnim miejscem pobytu będzie legnicka katedra.

Plan peregrynacji Relikwii Rodziny Ulmów w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie dla dekanatów: Kamienna Góra – Wschód i Kamienna Góra – Zachód.

Poniedziałek, 13 listopada:

17.00 – Wprowadzenie relikwii do Bazyliki Krzeszowskiej. Msza Święta na rozpoczęcie peregrynacji (Relikwie przyjeżdżają z Jeleniej Góry, z Bazyliki pw. Świętych Erazma i Pankracego).
19.00 – 21.00 – Czuwanie przy relikwiach – różaniec w intencji rodzin, błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa i małych dzieci i całych Rodzin.
21.00 – Apel Jasnogórski.

Wtorek, 14 listopada:

9.30 – Różaniec w intencji rodzin Kamienna Góra Wschód.
10.00 – Msza Święta dla Dekanatu Kamienna Góra Wschód (Mszy św. przewodniczy Ks. Mateusz Kopania – proboszcz parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Kamienne Górze).
11.30 – Różaniec w intencji rodzin dla Dekanatu Kamienna Góra Zachód.
12.00 – Msza Święta dla Dekanatu Kamienna Góra Zachód (Mszy św. przewodniczy Ks. Piotr Smoliński – dziekan i proboszcz parafii pw. M.B. Różańcowej w Kamienne Górze).
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
15.15 – Droga Krzyżowa w intencji Kościoła i Ojczyzny; rodzin rozbitych i zagrożonych rozpadem. Zakończenie peregrynacji. (Relikwie udają się do Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu).

W diecezji legnickiej relikwie będą gościć od 11 do 18 listopada 2023 roku, a ich ostatnim miejscem pobytu będzie legnicka katedra.

Źródło: opactwo.eu

Share

Zobacz inne