Nieletni kierujący w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków

W niedzielną noc policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zauważyli na terenie miasta samochód, którego kierujący nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy. Kiedy mundurowi spróbowali zatrzymać pojazd, kierujący i pasażer podjęli decyzję o ucieczce pieszo. Wystarczyło jednak kilka chwil i policjanci zatrzymali uciekinierów.

Dalsze czynności wykazały, że kierującym był 17-latek z powiatu kamiennogórskiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania, a kluczyki do samochodu zabrał niczego nieświadomym rodzicom. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wskazało, że nieletni w organizmie ma ponad pół promila alkoholu. Natomiast tester narkotykowy potwierdził, że znajduje się pod wpływem środków odurzających. Nieletni będzie musiał się zmierzyć z konsekwencjami swoich czynów, za które grozi nawet 2 lata pozbawienia wolności. Jeżeli okoliczności sprawy oraz stopień rozwoju sprawcy, jego właściwości i warunki osobiste za tym przemówią, sąd będzie mógł zastosować środki wychowawcze, lecznicze albo poprawcze przewidziane dla nieletnich.

Kłopotów nie uniknie również drugi z uciekinierów, 43-letni pasażer samochodu, mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego. Mężczyzna został zatrzymany z powodu posiadania kilku porcji metamfetaminy. Za ten czyn może mu grozić 3 lata pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne