Mundinova wystąpi w Kamiennej Górze

W dniu 28 sierpnia br. o godz. 19 w kamiennogórskim Muzeum Tkactwa odbędzie się koncert zespołu Mundinova.

Mundinova to efekt eksplozji twórczej trzech osobowości, które spotkały się we właściwym sobie miejscu i czasie, by współistnieć, dzielić oraz mnożyć wyobraźnię muzyczną.

Zespół zawiązał się w 2017 roku we Wrocławiu pod nazwą Mundi, aby połączyć sumy wzajemnych inspiracji oraz doświadczeń artystycznych z intencją, by tworzyć muzykę unikalną, poruszającą, wrażliwą na słowo i przekaz. W 2020 roku do nazwy, niczym świetlista smuga komety, dołączył ogon „nova”, tworząc delikatną mgławicę zwiastującą Nowe oraz przynosząc dodatkowy ładunek twórczy.

Członkowie Mundinova swoją kreację opierają na ciągłym poszerzaniu i przekraczaniu granic wyobraźni, stawiając jednocześnie na rzemiosło wykonawcze i ekspresję. Partie poszczególnych instrumentów często traktowane są jako osobne linie melodyczne we wspólnym brzmieniu, a motywy przewodnie danego utworu są trampolinami do indywidualnych, wyjątkowych improwizacji. Podczas koncertów dla zespołu istotny jest uważny kontakt z odbiorcą oraz współobecność w podróży przez słowa i dźwięki.

W kwietniu 2020 roku ukazał się pierwszy studyjny album Mundi „W drodze”, wydany przez Mundi Art, z gościnnym udziałem Dariusza Kaliszuka (perkusja, perkusjonalia) oraz Mateusza Szemraja (oud, rubab, baglama).

 

Share

Zobacz inne

Leave a Comment