Komendant podziękował za uratowanie życia

Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu mł. insp. Janusz Lipski wspólnie z Wicestarostą zgorzeleckim Mirosławem Fiedorowiczem oraz Burmistrzem Miasta Zgorzelec Rafałem Groniczem podziękowali policjantowi i jednemu z mieszkańców za pomoc udzieloną leżącemu na torach mężczyźnie. Prawidłowa postawa prawdopodobnie uratowała ludzkie życie.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy wracający ze służby zauważyli leżącego na torach człowieka. Gdy jeden z funkcjonariuszy oraz przejeżdżający kierowca biegli, aby pomóc leżącemu człowiekowi, rogatki przejazdu kolejowego zaczęły się już zamykać. Na szczęście pomoc przyszła w samą porę, a mężczyzna został sprowadzony w bezpieczne miejsce, kiedy nadjeżdżał pociąg. O wydarzeniu informowaliśmy tutaj.

Komendant powiatowy zgorzeleckiej policji wspólnie z Wicestarostą zgorzeleckim oraz Burmistrzem Miasta Zgorzelec podziękowali za wzorową postawę obywatelską, podkreślając, że takie zachowanie zasługuje na słowa najwyższego uznania.

Źródło: Policja Dolnośląska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment