Kolejne, ciekawe spotkanie w czarnoborskiej bibliotece

W piątek, 29 września 2023 roku w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze młodzi czytelnicy mieli okazję spotkać się z Łukaszem Wierzbickim – znanym i lubianym autorem książek podróżniczych, animatorem kultury
i podróżnikiem.

Autor popularnych wśród dzieci książek tj. „Afryka Kazika”, „Dziadek i Niedźwiadek”, „Co Hrabia porabia? Listy z Góry Kościuszki”, „Ocean to pikuś”, „Wokół świata na wariata”, specjalnie na spotkanie z młodymi czytelnikami w niewielkiej walizce przywiózł cały świat…

Jak mówią organizatorzy spotkania – Były tam i rekiny, wiosła, kangury, ukulele, patelnia (do obrony) plecaki, dziobaki, dywaniki, i z kiszonymi ogórkami słoiki.

Dzięki całej mocy rekwizytów i wspaniałych opowieści uczestnicy (uczniowie Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego) mieli szansę na wyjątkową wędrówkę: z Kazikiem przez Afrykę, z niedźwiadkiem Wojtkiem przez front, z Olkiem i Jego kajakiem przez ocean i w końcu z Panem Hrabią (tak nazywano Pawła Edmunda Strzeleckiego) przez Australię i Tasmanię.

Podczas spotkania Łukasz Wierzbicki dał się poznać jako pisarz mający olbrzymie poczucie humoru, doskonały kontakt z dziećmi i umiejętność trafiania do ich wyobraźni.
Niesamowitymi opowieściami i ich autorem zachwycone były zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie. Wszyscy mieli okazję przekonać się, że każdy z bohaterów książek Łukasza Wierzbickiego ma coś ważnego do przekazania. Dzięki Panu Hrabiemu (P.E. Strzeleckiemu) wiemy, że należy cieszyć się tym, co mamy, ponieważ wszystko jest ulotne. Dzięki Aleksandrowi Dobie wiemy, że w życiu należy wykorzystać to, co się ma, najlepiej jak się da. Bo życie ma się jedno.
Jak każde spotkanie autorskie, także i to zakończyło się serią pytań do pisarza, podpisywaniem książek, składaniem autografów, ale też miłą niespodzianką.
W podziękowaniu za wizytę dzieci wręczyły autorowi piękne własnoręcznie przygotowane prace plastyczne.

Share

Zobacz inne