Finał Rejonowy XXIV edycji konkursu wiedzy o policji „Razem Bezpieczniej”

Finał Rejonowy XXIV edycji konkursu wiedzy o policji „Razem Bezpieczniej” rejonu Jeleniej Góry odbył się w czwartek, 27 października kamiennogórskim Centrum Kultury. Był on organizowany wspólnie przez Ochotniczy Hufiec Pracy w Kamiennej Górze oraz Komendę Powiatową Policji w Kamiennej Górze.

Zawody odbyły się w ramach współpracy, która wynika z porozumienia, zawartego między Komendantem Wojewódzkim Policji we Wrocławiu a Wojewódzkim Komendantem Ochotniczych Hufców Pracy.

Podczas tegorocznej edycji w zawodach udział wzięły 4 drużyny:

– 1-10 HP Kamienna Góra
– 1-3 HP Bolesławiec
– 1-1 OSiW w Mysłakowicach (2 drużyny)

Konkurs zrealizowany był w dwóch etapach.

Na początek młodzież musiała zmierzyć się z testem, który zawierał 20 pytań związanych z ogólną wiedzą o policji, procedurami postępowania z nieletnimi, prewencją kryminalną oraz prawami człowieka – hejt.

W kolejnej części programu, aby zawodnicy ochłonęli, policjanci z Kamiennej Góry zaprosili do współpracy przewodnika psa z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu – asp. Wojciecha Lubas. Funkcjonariusz z przyjemnością zaprezentował umiejętności swojego psa patrolowego. Odpowiedział na wszelkie nurtujące pytania, a także pokazał, w jaki sposób pies jest wykorzystywany podczas interwencji związanych z agresywną osobą, która stwarza zagrożenie.


Drugą częścią konkursu była prezentacja multimedialna związana z profilaktyką o temacie „Czytam, Oglądam, Gram, Czatuje – ale nikogo nie hejtuje”. Problem cyberprzemocy nasila się u nastolatków, stąd ważne jest, aby wiedziały, czym jest hejt, jakie konsekwencje z niego wynikają, a także gdzie szukać pomocy.

Po prezentacjach przyszedł czas na obrady komisji oraz podsumowanie punktacji. Z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu jury przewodniczył podkom. Marcin Błaszkiewicz, który podziękował wszystkim uczestnikom za udział i przedstawił wyniki.

Wyróżnienie za najlepiej napisany test wiedzy otrzymała: Wiktoria Barczuk z HP Bolesławiec.
I miejsce – puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji zdobyła drużyna z HP Bolesławiec.
II miejsce – puchar Komendanta Wojewódzkiego OHP we Wrocławiu zdobył HP Kamienna Góra.
III miejsce – puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze trafił do drużyny OSiW w Mysłakowicach.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w przyszłości.

Szczególne podziękowania należą się dwóm organizatorkom – Małgorzacie Żółtowskiej (HP Kamienna Góra) oraz . asp. Elwirze Hajduga (KPP Kamienna Góra).

Za udostępnienie pomieszczeń i współpracę podczas trwania konkursu dyrektorowi i pracownikom Centrum Kultury w Kamiennej Górze.

Za pomoc i wsparcie dziękujemy Urzędowi Miasta Kamienna Góra oraz Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Kamiennej Górze.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment