Festiwalu Trzech Kultur

Dnia 20 stycznia 2018 roku w Krzeszowie w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra miała miejsce kolejna edycja Festiwalu Trzech Kultur.

Pod okiem jury festiwalu odbył się przegląd jasełkowo-kolędniczy, który uroczyście otworzył ks. Marian Kopko – kustosz krzeszowskiego sanktuarium wraz z wicestarostą Małgorzatą Krzyszkowską i wójtem Patrykiem Strausem.

Festiwal, którego celem jest promowanie dziedzictwa pogranicza Polski, Czech i Niemiec, tradycyjnie miał formę przeglądu jasełkowo-kolędniczego.
W tym roku na scenie wystąpiło osiemnastu wykonawców (zespołów oraz solistów – w tym dwa zespoły z Czech).

Przegląd kolędniczy odbył się w kategoriach:
a) Zespoły dziecięce
b) Soliści
c) Zespoły młodzieżowe
d) Zespoły rodzinne

Przegląd jasełkowy odbył się w kategoriach:
a) Zespoły dziecięce
b) Zespoły młodzieżowe
c) Zespoły rodzinne

W kategorii grup kolędniczych zwycięzcami okazała się grupa wokalna „Dominata” z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Jeleniej Górze wyprzedzając Przedszkole „ Stokrotka” z Kamiennej Góry oraz scholę ze wspólnoty p.w. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Starych Bogaczowicach. W kategorii solistów zwycięzców było dwóch. Pierwsze miejsce zajęły, Aleksandra Majak z parafii pw. Św. Piotra i Pawła oraz Zuzanna Wiśniewska z parafii pw. Matki Bożej Różańcowej – obie z Kamiennej Góry. W kategorii grup jasełkowych bezkonkurencyjny okazał się Teatr „Bałałajka” z parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Drzonkowie, który wyprzedził Koło Teatralne z parafii pw. Św. Barbary w Nowej Rudzie.

Organizatorzy wydarzenia: Fundacja „Europejska Perła Baroku”, Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie, Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra oraz z/s w Krzeszowie.

Przypominamy, iż dnia 21 stycznia w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie odbędzie się spotkanie opłatkowe. Wspaniałą zabawę zapewni Zespół Góralski „Hajduki”, który wykona dla zebranych gości koncert kolęd i pastorałek.Share

Zobacz inne

One Thought to “Festiwalu Trzech Kultur”

Leave a Comment