Dotacja na laptopy, remonty dróg i sytuacja epidemiologiczna w powiecie

Zapraszamy do wywiadu ze starostą Jarosławem Gęborysem. W wywiadzie poruszone tematy: laptopy dla szkół, zadania drogowe realizowane w 2020 roku, bieżąca sytuacja epidemiologiczna.

W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa dotyczącego realizacji projektu grantowego „Zdalna Szkoła” powiat kamiennogórski otrzymał dotację celową na zakup laptopów dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. W ramach dotacji zakupionych zostanie 25 laptopów z dostępem do Internetu. Obecnie przeprowadzana jest procedura wyboru dostawcy sprzętu.

Na zadania drogowe realizowane w 2020 roku Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze otrzymało dofinansowanie 75% z Funduszu Dróg Samorządowych. Już niebawem zostanie przebudowana droga powiatowa 3475 D w Błażkowej o długość  904 m. Wartość zadania to 693 981,07 zł.

Zostanie również wykonany remont drogi powiatowej nr 3462 D na odcinku Chełmsko Śląskie – Uniemyśl o długość  1,570 km. Wartość zadania to 874 887,55 zł.
Oba zadania mają zostać zrealizowane do końca lipca br.

Wideo: Relacje Regionalne

Share

Zobacz również

Leave a Reply