Aresztowany na 3 miesiące za rozbój

Na 3 miesiące do aresztu trafił 25-latek zatrzymany za rozbój. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Jeleniej Górze. Mężczyzna użył przemocy wobec właścicieli pojazdu marki BMW o wartości 200 tysięcy złotych, który to chciał ukraść. Zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zdecydowany opór pokrzywdzonych. Za to przestępstwo grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 1 października br. około godziny 21.00 na jednej z ulic w Jeleniej Górze. Kiedy pokrzywdzona podjechała pod dom swoim samochodem marki BMW, 25-latek wyciągnął ją z pojazdu, szarpał, a następnie próbował auto ukraść. Na ratunek kobiecie wybiegł jej mąż, którego to napastnik pobił. Zamierzonego celu mężczyzna jednak nie osiągnął z uwagi na zdecydowany opór pokrzywdzonych. Po zdarzeniu 25-latek uciekł.

Pokrzywdzeni o przestępstwie powiadomili policję. Podali również rysopis napastnika. Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji wytypowali i następnego dnia zatrzymali 25-latka jako podejrzewanego o to przestępstwo.

Został on zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za  to przestępstwo grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze 4 października br. zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Źródło: Policja Jeleniogórska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment