Alberto Profeta w Jeleniej Górze

Dnia 10 marca 2018 roku o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbędzie się Międzynarodowa Gala Operowo-Operetkowa, podczas której zabrzmią największe hity operowe, operetkowe, a także pieśni neapolitańskie i ukraińskie.

Gościem specjalnym podczas wydarzenia będzie Alberto Profeta, niezwykle utalentowany włoski tenor, obdarzony fenomenalnym głosem o aksamitnej barwie i szlachetnym brzmieniu. Najważniejszym wieloletnim nauczycielem i „wokalnym ojcem” młodego śpiewaka był wybitny tenor wszech czasów Luciano Pavarotti. Mistrz Pavarotti bardzo lubił przekazywać swoją wiedzę pięknego śpiewu „belcanto”. Najbardziej utalentowanym i ambitnym uczniom pomagał w rozwoju kariery, brał w swoje koncerty, organizowane nie tylko we Włoszech, a i w całym świecie.

Podczas Gali widzowie usłyszą również Swietłanę Kaliniczenko, wybitną śpiewaczkę operową z Ukrainy, solistkę Opery Śląskiej w Bytomiu.
Swietłana podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście, prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej. Zachwyca widzów głosem, elegancją, wdziękiem i temperamentem. Doskonale czuje repertuar najwybitniejszych kompozytorów z dziedziny opery i operetki. Z ogromną erudycją wciela się w poszczególne role, dbając o to, by opowiadana przez nią historia przemówiła do wszystkich. Po mistrzowsku posługuje się trudną techniką wokalną, wymagającą nie tylko niezwykłej lekkości, ale także precyzyjnej intonacji i bezwzględnej kontroli nad oddechem.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na bilety.jck.pl, kupbilecik.pl, ebilet.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13:00 – 18:00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.

Fot. Alberto Profeta facebookShare

Zobacz inne

Leave a Comment