Uroczyste wręczenie stypendiów

Dnia 28 września 2017 roku w kamiennogórskim Muzeum Tkactwa odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów burmistrza Kamiennej Góry dla najzdolniejszych gimnazjalistów.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Burmistrz Kamiennej Góry – Pan Krzysztof Świątek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kamiennej Górze – Pan Henryk Różański, Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Kamiennej Górze – Pani Danuta Kurtyna, Dyrektor Gimnazjum Nr 1 w Kamiennej Górze – Pan Dariusz Kurowski, Dyrektor Gimnazjum Nr 2 w Kamiennej Górze – Pan Jacek Bruździak, Dyrektor Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej – Pani Urszula Machaj, Dyrektor Centrum Obsługi Jednostek Gminy Miejskiej Kamienna Góra – Pan Waldemar Woźniak, laureaci stypendiów Burmistrza Miasta i Dyrektora SGEE oraz uczniowie miejskich gimnazjów wraz z rodzicami.



Stypendia finansowe przyznane zostały za wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe.

Najwyższe wyniki w nauce w drugim okresie nauki w roku szkolnym 2016/2017 uzyskali:

1) w klasach III:
– Adam Jacyno – uczeń kl. III b G Nr 2 z wynikiem 95,3% uzyskanym na egzaminie gimnazjalnym
2) w klasach II:
– Natalia Olczak – uczennica kl. II a G nr 2 z przeciętną ocen 6,00. Jest to jednocześnie najwyższy wynik we wszystkich gimnazjach w drugim okresie nauki w roku szkolnym 2016/2017
3) w klasach I:
– Konrad Dąbrowski – uczeń kl. I a G Nr 2 z przeciętną ocen 5,64
– Zofia Niemira – uczennica kl. I b G Nr 2 z przeciętną ocen 5,64.
– Nina Osińska – uczennica kl. I b G Nr 2 z przeciętną ocen 5,64

Stypendia za wyniki w nauce. Gimnazjum Nr 1:
– Aleksandra Bogumiło – uczennica kl. I a z przeciętną ocen 5,00
– Łukasz Podobiński – uczeń kl. I b z przeciętną ocen 5,00
– Daria Sowa – uczennica kl. I c z przeciętną ocen 5,20
– Oliwia Padoł – uczennica kl. II c z przeciętną ocen 5,27
– Sara Stepko – uczennica kl. II c z przeciętną ocen 5,07
– Maciej Kiec – uczeń kl. III a z wynikiem 91,6% na egzaminie gimnazjalnym

Stypendia za wyniki w nauce. Gimnazjum Nr 2
– Olga Gniaździńska – uczennica kl. Ia z przeciętną ocen 5,14
– Jessica Izer – uczennica kl. I a z przeciętną ocen 5,50
– Piotr Maciaszek – uczeń kl. I a z przeciętną cen 5,29
– Adrian Szarkowski – uczeń kl. I a z przeciętną ocen 5,15
– Alicja Kamińska – uczennica kl. I a z przeciętną ocen 5,00
– Zuzanna Kiepas – uczennica kl. I b z przeciętną ocen 5,00
– Julia Kłębczyk – uczennica kl. I b z przeciętną ocen 5,36
– Renata Potoczek – uczennica kl. I b z przeciętną ocen 5,00
– Dominika Bręśkiewicz – uczennica kl. II a z przeciętną ocen 5,43
– Sylwia Chronowska – uczennica kl. II a z przeciętną ocen 5,53
– Karol Kucharski – uczeń kl. II a z przeciętną ocen 5,13
– Oktawia Remiszewska – uczennica kl. II a z przeciętną ocen 5,93
– Maciej Brzoza – uczeń kl. II b z przeciętną ocen 5,14
– Damian Idek – uczeń kl. II b z przeciętną ocen 5,13
– Julia Żabska – uczennica kl. II b z przeciętną ocen 5,86
– Paulina Borkowska – uczennica kl. III a z wynikiem 80,5%,
– Anna Druciak – uczennica kl. III a a wynikiem 82,5%,
– Klaudia Maciaszek – uczennica kl. III a z wynikiem 85,5%
– Katarzyna Piotrowska – uczennica kl. III a a wynikiem 83,5%
– Mikołaj Polak – uczeń kl. III a z wynikiem 81,5%
– Julia Szczepanek – uczennica kl. III a z wynikiem 90,2%
– Jakub Wilk – uczeń kl. III a z wynikiem 83,8%
– Zuzanna Wiśniewska – uczennica kl. III a z wynikiem 93,0%
– Jakub Bednarz – uczeńkl. III b z wynikiem 92,7%
– Hubert Czoch – uczeń kl. III b z z wynikiem 92,5%
– Zofia Dębska – uczennica kl. III b z wynikiem 87,3%
– Konrad Gawerda – uczeń kl. III b z wynikiem 92,8%
– Jakub Kuklis – uczeń kl. III b z z wynikiem 81,6 %
– Hanna Mierzwa – uczennica kl. III b z wynikiem 80,8%
– Jakub Szopa – uczeń kl. III b z wynikiem 82,3%
– Radosław Malec – uczeń kl. III c z z wynikiem 83,0%
– Jakub Radziejewski – uczeń kl. III c z wynikiem 81,2%
– Kacper Staroń – uczeń kl. III c z wynikiem 85,4%

Grupa stypendiów za wyniki sportowe
a) uczniowie G Nr 1:
– Klaudia Cyrek – I m-ce w zawodach powiatowych w L.A.
– Oskar Czerniejewski – j. w.
– Bartosz Młodziński – j. w.
– Daniel Kaczor – j. w.
– Dariusz Zieleń – j. w.

b) uczniowie G Nr 2:
– Aleksandra Mikołajczyk – III m-ce w zawodach woj. w biathlonie
– Weronika Mikołajczyk – I m-ce w zaw. powiatowych w L.A.
– Jakub Żuk – j. w.
– Kacper Pasiut – I m-ce w narciarstwie alpejskim w woj.
– Mateusz Jasowicz – j.w.

Uczniowie nagrodzeni za osiągnięcia w dziedzinie kultury, tj. plastyczne, muzyczne i inne interdyscyplinarne.
Zespół utworzony w Gimnazjum Nr 1 osiągnął najlepszy wynik w poziomie wiekowym 12 – 15 lat w XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination na szczeblu Województwa Dolnośląskiego.
Trenerkami tego zespołu były nauczycielki Gimnazjum Nr 1:
– Pani Anna Myjak
– Pani Mariola Ogórek
Zespół stanowili następujący uczniowie:
– Zuzanna Myjak – kl. Ib
– Kacper Żmudziński – kl. Ib
– Ada Gniazdek – kl. Ic
– Emilia Latuszkiewicz – kl. Ic
– Daria Sowa – kl. Ic
– Julia Sowa – kl. Ic
– Roksana Zgłobicka – kl. Ic

Burmistrz Krzysztof Świątek pogratulował uczniom wysokich wyników i życzył dalszych sukcesów.

Uroczystość zakończył występ artystyczny przygotowany przez uczniów.

Udostępnij:
Share

Related posts

Dodaj komentarz