Zderzenie dwóch pojazdów w Ogorzelcu

Wysokim mandatem karnym dla 25-letniego sprawcy kolizji, zakończyło się poranne zdarzenie drogowe w Ogorzelcu, gdzie z powodu nieprawidłowo wykonanego manewru wyprzedzania doszło do czołowego zderzenia. Jednak dużo większe problemy będzie miał 19-letni poszkodowany, który jak się okazało, nie miał uprawnień do kierowania, a co gorsza 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz może mu grozić, nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło dziś (wtorek, 30 stycznia). Przed godziną 7 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego.

Policjanci ustalili, że z powodu nieprawidłowego manewru wyprzedzania wykonywanego przez 25-letniego kierującego z Kamiennej Góry, doszło do czołowego zderzenia z prawidłowo poruszającym się pojazdem osobowym. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Sprawca tej kolizji był trzeźwy i został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi.

Jednak to zdarzenie miało zaskakujący finał, ponieważ zakończyło się zatrzymaniem poszkodowanego 19-letniego kierującego, który początkowo oddalił się z miejsca. Jak się okazało nie dość, że młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, to znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że wydychanym powietrzu miał 1,5 promila. Za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi mu nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Wideo: czytelnik RR

Share

Zobacz inne