WOŚP gra w Krzeszowie

Trwa 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Polsce i w blisko 100 miejscach na świecie WOŚP gra dla dziecięcej medycyny zabiegowej. „Wiatr w żagle” to hasło tegorocznej edycji. W wielu miejscach WOŚP zaczęła grać dzień wcześniej. W sobotni wieczór na koncie Fundacji znajdowało się już 11 850 688 zł. To aż 1 700 000 zł więcej niż rok temu.

Sztab w Krzeszowie zlokalizowany w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym rozpoczął „granie” na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od godz. 16:00. Jako pierwsze zaprezentowały się przedszkolaki z Krzeszowa. Licytacje, zabawy, wokalne występy dzieci i młodzieży, warsztaty, pokazy taneczne, jazda samochodem rajdowym i inne atrakcje potrwają do godz. około 20:00, na którą zaplanowano „Światełko do nieba”. Równolegle Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra prowadzi „granie” w Pisarzowicach. Program dostępny tutaj.

W czasie 28. Finału WOŚP gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy w całym kraju zbiera pieniądze, rozliczane następnie w około 1700 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie. Pierwsze, szacunkowe wyniki zbiórki WOŚP poda po północy w bezpośredniej transmisji telewizyjnej. Przypominamy, że w ciągu 27. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,1 mld zł.

Więcej informacji o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w tagach wośp.

Zobacz inne

Leave a Comment