Wigilia Paschalna w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze

W dniu 20 kwietnia 2019 roku w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze rozpoczęto Wigilię Paschalną. Wierni ze świecami w ręku szczelnie wypełnili ciemne wnętrze świątyni. Na placu przed kościołem zapłonął poświęcony ogień, od którego zapalono Paschał symbolizujący Zmartwychwstanie Chrystusa.

Wigilia Paschalna jest centralnym momentem Triduum Paschalnego i całego roku liturgicznego, najważniejszym wyrazem liturgicznej celebracji Misterium paschalnego. Jej obchody rozpoczynają się w nocy poprzedzającej Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, gdyż po zachodzie słońca, zgodnie z symboliką żydowską, rozpoczyna się nowy dzień. Wigilia Paschalna nie jest częścią Wielkiej Soboty. Jej radosna liturgia należy już do obchodów dnia zmartwychwstania.

Share

Zobacz inne

One Thought to “Wigilia Paschalna w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze”

  1. […] ZSZiO Śmigus-dyngus Ostrzeżenie – Żmije zygzakowate CFN 2 – Kaliciński vs Duński Wigilia Paschalna w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze Próba podpalenia mostu w Kamiennej Górze Zdewastowano auta w Krzeszowie Ścieżka rowerowa […]

Leave a Comment