Walizka pełna książek w Leszczyńcu

Walizka pełna książek to hasło tegorocznej, 17. edycji akcji „Z książką na walizkach”, czyli dolnośląskich spotkań pisarzy i ilustratorów z młodymi czytelnikami. Biblioteki gminy Kamienna Góra jak zwykle włączyły się do udziału w tym przedsięwzięciu, a książnicą, która w tym roku gościła w swoich progach zaproszonego gościa była placówka w Leszczyńcu.

Spotkanie z ilustratorką Joanną Zagner-Kolat odbyło się dzisiaj (piątek, 24 września). Artystka przeprowadziła bardzo interesujące warsztaty, w których wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Szarocinie. Młodzi ludzie mieli niepowtarzalną okazję poznać proces tworzenia komiksów oraz narysowania własnej historyjki obrazkowej pod okiem specjalistki w tej dziedzinie. W ramach akcji odbył się również konkurs plastyczny „Książka z mojej walizki”, w którym mogli wziąć udział wszyscy młodzi czytelnicy z naszego województwa. Najlepsza praca, wyłoniona przez profesjonalne jury, zostanie nagrodzona czytnikiem e-booków.

Organizatorem „Z książką na walizkach” jest Biblioteka Dolnośląska im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z Samorządu województwa Dolnośląskiego.

Share

Zobacz również

Leave a Reply