Trzykrotnie wykradł dziadkowi z garażu samochody

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali w niedzielę 20-latka, który trzykrotnie w ostatnim czasie wykradł swojemu dziadkowi z garażu dwa samochody i bez uprawnień udał się w jazdę po mieście. Teraz młodociany przestępca za popełnione czyny odpowie przed sądem.

66-letni mężczyzna po kolejnym takim zdarzeniu zgłosił ostatecznie w miniony weekend wałbrzyskim policjantom, że jego wnuk trzeci raz wykradł mu w ostatnim czasie z garażu dwa samochody. Za pierwszym razem – 12 sierpnia – porzucił jeden z pojazdów w stanie uszkodzonym. Następnie, kiedy pokrzywdzony zakupił inny samochód, 20-latek najpierw w nocy z 5 na 6 września udał się na kolejną przejażdżkę, a dwa dni później po raz trzeci zabrał pojazd i tym razem porzucił go uszkodzonego na placu przy ul. Żeromskiego w Wałbrzychu. Tam też w niedzielę po godzinie 10 odnaleźli samochód policjanci ruchu drogowego.

Ci sami funkcjonariusze zatrzymali kilkadziesiąt minut później młodego wałbrzyszanina w miejscu zamieszkania przy ul. Grabowskiej w Wałbrzychu. Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów i odpowie teraz za krótkotrwałe użycie pojazdów oraz porzucenie ich w stanie uszkodzonym, a także za jazdę bez uprawnień. Za popełnione przestępstwa oraz wykroczenia 20-letniemu wałbrzyszaninowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz