Trzeźwy poranek

Dzisiaj (poniedziałek, 29 listopada) kamiennogórscy policjanci po raz kolejny od wczesnych godzin porannych brali udział w działaniach pn. Trzeźwy poranek”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych kierowców, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drogach. Niestety mimo licznych apeli, aby nie wsiadać za kierownicę na tzw. podwójnym gazie i tym razem funkcjonariusze zatrzymali kierującego w stanie nietrzeźwości.

Policjanci w ciągu zaledwie kilku godzin skontrolowali stan trzeźwości ponad 133 kierowców. Jak się okazało, jeden z nich jechał po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze podczas patrolowania miejscowości Krzeszów zatrzymali 50-letniego mieszańca Boguszowa-Gorc, który poruszał się po drodze publicznej samochodem marki Opel. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 1,40 promila. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Kamiennogórscy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę. Życie i zdrowie wszystkich użytkowników dróg zależy od nas samych. Trzeźwość powinna być dla każdego z nas sprawą priorytetową. Pamiętajmy o tym i zawsze kierujmy się rozsądkiem, bo tylko w ten sposób możemy dać sobie i innym gwarancję bezpieczeństwa na drodze.

Źródło:  Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment