Samodzielnie można sprawdzić trzeźwość w komisariacie w Boguszowie-Gorcach

Wczoraj tuż za drzwiami głównego wejścia do Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zamontowany został alkomat. Każdy kto ma wątpliwości, czy może wsiąść za kierownicę pojazdu, powinien przyjść do budynku przy ul. Głównej 32a i sprawdzić swój stan trzeźwości.

Alkomat od dzisiaj jest dostępny dla wszystkich mieszkańców tuż za drzwiami wejściowymi do budynku – przy stanowisku dyżurnego komisariatu. Warto z niego skorzystać zanim ruszymy nawet w krótką podróż swoim pojazdem, a nie mamy pewności, czy jesteśmy trzeźwi. Jak wykonać pomiar? Wystarczy pobrać słomkę i włożyć ją w otwór pomiarowy urządzenia. Następnie nacisnąć guzik uruchamiający alkomat i postępować zgodnie z instrukcjami widocznymi na ekranie. Działania profilaktyczne wałbrzyskiej Policji – związane z darmowym udostępnieniem dla mieszkańców urządzenia do badania stanu trzeźwości – mają ograniczyć liczbę nietrzeźwych kierujących na drogach.

Pamiętajmy. Jeżeli alkomat wskaże nam wynik od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu w organizmie jesteśmy w stanie po użyciu alkoholu i odpowiadamy za popełnienie wykroczenia. Jeżeli natomiast wskaże wynik wyższy niż 0,5‰ znajdujemy się w stanie nietrzeźwości i odpowiadamy za popełnienie przestępstwa. W obu przypadkach zatrzymanie do kontroli drogowej przez policjantów zakończy się odebraniem prawa jazdy na dłuższy czas, wysoką grzywną, a w przypadku popełnienia przestępstwa nawet karą pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment