Przebywający w areszcie mężczyzna dodatkowo odpowie za 4 inne przestępstwa

Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może 21-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o przestępstwa przeciwko mieniu, których dopuścił się na terenie gminy Podgórzyn. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości blisko 13.000 zł. Obecnie 21-latek przebywa w Areszcie Śledczym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa, których dopuścił się w Jeleniej Górze.

Policjanci z Karpacza prowadząc czynności w sprawie miedzy innymi kradzieży z włamaniem do dyskontu spożywczego i pensjonatu ustalili, że osobą podejrzewaną o te czyny jest 21-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, który aktualnie przebywa w Areszcie Śledczym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna dopuścił się w okresie od ubiegłego roku do stycznia br. na terenie gminy Podgórzyn co najmniej 4 przestępstw. Ma on na koncie kradzież z włamaniem do jednego z dyskontów spożywczych, skąd ukradł alkohol o wartości 900 zł. Ponadto włamał się i okradł jeden z pensjonatów, skąd jego łupem padło mienie o wartości około 12 tysięcy złotych. Były to pieniądze, telefon, laptop, srebrna i złota biżuteria. 21-latek podejrzewany jest również o zniszczenie wiaty przystankowej oraz naruszenie miru domowego.

Policjanci, którzy zostali powiadomieni o w/wymienionych czynach rozpoczęli poszukiwanie osoby, która się ich dopuściła. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy monitoringu wytypowali 21-latka jako podejrzewanego o dopuszczenie się tych przestępstw.

Okazało się, że 21-latek aktualnie przebywa w Areszcie Śledczym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za kradzieże z włamaniem i inne czyny grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply