Poszukiwany, spowodował kolizję z radiowozem

Poszukiwany, spowodował kolizję z radiowozem, miał narkotyki i jechał niezarejestrowanym motorowerem, bez kasku, bez świateł , bez tablic.

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozić może 20-latkowi, który posiadał narkotyki i spowodował kolizję z radiowozem. Mężczyzna poruszał się niezarejestrowanym motorowerem, bez kasku, bez tablic i bez świateł. Policjanci zabezpieczyli metamfetaminę. Ponadto kierujący podejrzewany jest o kierowanie pojazdem pod jej wpływem. W trakcie czynności okazało się, że był on również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze blisko 3 lat za przestępstwa przeciwko mieniu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 20-letniego mieszkańca tej miejscowości podejrzanego między innymi o posiadanie narkotyków i spowodowanie kolizji z radiowozem. Ponadto mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności i podejrzewany o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

14 października  br. kilkanaście minut po północy policjanci w Mysłakowicach jadąc ul. Łąkową zauważyli jadącego w ich kierunku kierującego skuterem, bez świateł, kierowca bez kasku, a skuter bez tablic rejestracyjnych. Kierowca na prostym odcinku drogi doprowadził do zderzenia z jadącym radiowozem. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Kierującym skuterem okazał się 20-letni mieszkaniec Kowar. W trakcie czynności okazało się, że skuter jest niezarejestrowany, a kierowca poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze blisko 3 lat za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna posiadał również metamfetaminę i przyznał się, że wsiadł na skuter również po jej zażyciu. W związku z tym pobrano mu krew do badań.

20-latek trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badania potwierdzą, że kierował motorowerem będąc pod wpływem narkotyków, odpowie on również za  to przestępstwo.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment