Posiadał metamfetaminę. Jak ustalili kryminalni, wyłudził też kredyt

Policjanci Wydziału Kryminalnego kamiennogórskiej jednostki Policji realizując zadania wymierzone przeciwko przestępczości narkotykowej 18 lipca br. zatrzymali w jednym z mieszkań 39 – letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego, który posiadał woreczek strunowy z zawartością białej substancji. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty posiadania środków odurzających.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w trakcie realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie gminy Lubawka 39 – letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego, który posiadał woreczek strunowy z zawartością z białą substancją.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, iż jest to środek psychotropowy w postaci metamfetaminy, z którego można było uzyskać ponad 5 porcji handlowych narkotyku.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a nielegalny środek został zabezpieczony przez policjantów w policyjnym depozycie.

Zgromadzony materiał w powyższej sprawie pozwolił na przedstawienie 39 – latkowi zarzutu posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego przedstawiony został mu drugi zarzut oszustwa, dotyczący wyłudzenia kredytu gotówkowego na szkodę jednej ze spółek, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Wymieniony do obu zarzucanych mu czynów się przyznał. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment