Plaga kierujących pod wpływem alkoholu

Funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego w miniony weekend zatrzymali w naszym regionie trzynaścioro kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu, w tym aż ośmioro rowerzystów. Rekordzistka miała 2,77 promila alkoholu w organizmie i doprowadziła do zdarzenia drogowego.

10 lipca około godz. 18:20 policjanci w Strudze dokonali kontroli 64-letniego mężczyzny jadącego samochodem osobowym. Znajdował się on pod wpływem alkoholu, a badanie wykazało u niego 0,3 promila tej substancji w organizmie.

11 lipca około godz. 10:30 funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy w Rybnicy Leśnej zatrzymali 50-letniego kierującego ciągnikiem rolniczym. W tym przypadku wynik badania to 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna decyzją Starosty Powiatu Wałbrzyskiego miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

11 lipca po godz. 20 policjanci zatrzymali w Wałbrzychu 40-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. Badanie wykazało u kierującego rowerem ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

11 lipca w Wałbrzychu policjanci ruchu drogowego zatrzymali kolejnych dwoje rowerzystów. 36-letni mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a 37-letni kobieta o blisko promil więcej.

Niedziela to kolejni zatrzymani nietrzeźwi kierujący.

12 lipca o godz. 8 mająca 2,77 alkoholu w organizmie 26-letnia mieszkanka Wałbrzycha doprowadziła kierowanym przez siebie pojazdem do kolizji drogowej z innym zaparkowanym samochodem.

12 lipca około godz. 9:30 29-latek w Wałbrzychu został zatrzymany w prowadzonym przez siebie pojeździe. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

12 lipca po godzinie 12:30 52-letni rowerzysta trafił w Czarnym Borze w ręce policjantów ruchu drogowego. W jego przypadku wynik badania to blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

12 lipca blisko 2,7 promila wydmuchała wałbrzyszanka zatrzymana o godz. 14:30. Kobieta podczas cofania swoim samochodem uszkodziła inny zaparkowany pojazd.

12 lipca około godz. 15:30 został zatrzymany 50-letni rowerzysta, który miał blisko 2,7 promila w organizmie.

12 lipca około godz. 15:30 w Nowych Bogaczowicach późnym wieczorem w ręce policjantów z Boguszowa-Gorc oraz funkcjonariuszy drugiego komisariatu wpadło jeszcze łącznie trzech rowerzystów, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Przypominamy, że nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Rowerzyści natomiast muszą się liczyć z wysoką grzywną oraz zakazem kierowania pojazdami.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment