Pięciu nieodpowiedzialnych kierujących

Aż pięciu nieodpowiedzialnych kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków, zatrzymali w ubiegłym tygodniu policjanci kamiennogórskiej i lubawskiej jednostki policji. W tym dwóch, dzięki informacjom osób, którym nie jest obojętne bezpieczeństwo drogowe. Po raz kolejny policjanci przypominają – Piłeś? Nie jedź! To jedna prosta decyzja!

W nocy z wtorku na środę policjanci Komisariatu Policji w Lubawce zostali powiadomieni, przez odpowiedzialną osobę, o kierowcy, który może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało 30-letni obywatel Ukrainy, zatrzymany w Kamiennej Górze, w organizmie miał ponad 2,7 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Tej samej nocy kamiennogórscy dzielnicowi na terenie Kamiennej Góry zatrzymali 39-latka z powiatu krapkowickiego, który miał kierować samochodem, mając w organizmie około promila alkoholu i narkotyki.

W piątek po godzinie 13 policjant Referatu Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymał do kontroli pojazd osobowy, którym jak przypuszczał, poruszał się mężczyzna, który nie powinien wsiadać za kierownicę. 56-letni kierujący z powiatu kamiennogórskiego złamał zakaz prowadzenia pojazdów, a co gorsza w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu.

W sobotni poranek kamiennogórska drogówka po godzinie 9 otrzymała informacje, że po jednej z miejscowości na terenie powiatu może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Policjanci rozpoczęli sprawdzanie terenu pod kątem wskazanego pojazdu i po kilkunastu minutach zatrzymali go do kontroli. Osoba zgłaszająca się nie myliła. 41-latek z powiatu kamiennogórskiego wydmuchał 3 promile alkoholu.

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w sobotnią noc zauważyli samochód, którego kierujący nie mógł utrzymać prostego toru jazdy. Jak się okazało, za kierownicą siedział 44-latek z powiatu kamiennogórskiego, którego zachowanie wskazywało na to, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Wykonany tester narkotykowy potwierdził, że w ślinie mężczyzny znajduje się amfetamina lub pochodne.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne