Nowe oświetlenie w Czadrowie

Finansowe zmiany w budżecie dokonane przez radnych na wczorajszej (środa, 30 maja) sesji umożliwiły wójtowi Patrykowi Strausowi podpisanie umowy z wykonawcą na modernizację i rozbudowę oświetlenia w miejscowościach Czadrów, Krzeszów, Pisarzowice, Lipienica i Szarocin.

Wartość prac przekracza 2,06 mln złotych. Na realizację zadania Gmina Kamienna Góra pozyskała 2 mln zł z programu Polski Ład.

Inwestycja przewiduje budowę dwóch nowych odcinków oświetlenia drogowego w miejscowości Czadrów zasilanych podziemną linią kablową i trzech nowych odcinków oświetlenia drogowego w miejscowości Lipienica zasilanych linią napowietrzną. W ramach zadania zostanie zmodernizowana część istniejących słupów z oprawami oświetlenia drogowego w miejscowościach Szarocin i Krzeszów poprzez wymianę na nowe słupy z nowymi oprawami w technologii LED. Zmodernizowane zostaną również wszystkie oprawy oświetlenia drogowego w miejscowościach Czadrów, Krzeszów i Pisarzowice poprzez wymianę opraw na nowe w technologii LED. Zmodernizowane także zostaną szafy zasilająco-sterujące w miejscowościach Czadrów, Krzeszów i Pisarzowice z montażem w tych szafach nowoczesnych sterowników służących do sterowania pracą danych obwodów oświetlenia drogowego (załączania, wyłączania i ich monitorowania za pośrednictwem sieci internetowej i dedykowanego oprogramowania). Zostaną również wykonane instalacje doświetlające przejścia dla pieszych w miejscowości Czadrów i Krzeszów.

Share

Zobacz inne