Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy

Wczoraj 6 kierowców straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Wszyscy zatrzymani do kontroli przekroczyli prędkość o ponad 50 km, rekordzista miał na liczniku więcej o blisko 100 km na godzinę. Dodatkowo zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi. Policja apeluje – kierowcy „noga z gazu”.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wczoraj zatrzymali 6 kierujących w wieku od 23 do 62 lat, którzy zgodnie z obowiązującymi przepisami stracili prawo jazdy na trzy miesiące za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

12 września br. policjanci pełniąc służbę na Al. Solidarności, na ul. Jana Pawła II  i na ul. Wrocławskiej w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej 6 kierujących, w tym 2 motocyklistów, którzy w terenie zabudowanym, na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę mieli na licznikach więcej co najmniej 59 km. Rekordzistą okazał się 62-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego, który kierując pojazdem marki Chevrolet na 50 miał 143 km na godzinę, czyli przekroczył dozwoloną prędkości o blisko 100 km.

Kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące, zostali ukarani mandatami w wysokości po 500 zł i otrzymali po 10 punktów karnych.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo, już w tym roku zatrzymali już blisko 550 kierowców, którzy stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km na godzinę.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz