Jerzy Kryszak w kamiennogórskim Centrum Kultury

W niedzielę, 28 listopada do kamiennogórskiego Centrum Kultury zawitał z występem Jerzy Kryszak, jeden z najbardziej znanych polskich artystów i satyryków.

Każdy występ Jerzego Kryszaka jest wydarzeniem nadzwyczajnym i niepowtarzalnym i takim jest również występ w Kamiennej Górze. Satyryk, aktor, parodysta ze swoim programem bawi licznie zebraną publiczność. Widać, że pomimo kilkudziesięciu lat spędzonych na scenie nadal jest w świetnej formie.

Biografia (źródło: eBilet.pl)

Jerzy Kryszak urodził się w 1950 roku w Kaliszu. W 1974 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Zaraz po studiach rozpoczął pracę w Teatrze Słowackiego. W latach 1978-1993 występował w Teatrze Ateneum. Później zaczął rozwijać swoją solową karierę. Stał się stałym wykonawcą Kabaretonów. Popularność przyniosło mu parodiowanie Lecha Wałęsy czy Adama Michnika. W 2007 roku wraz z Agatą Młynarską prowadził program „Dzień kangura” na kanale Polsat. Występował także w programie „Piotr Bałtroczyk na żywo”, a w 2009 roku poprowadził kolejną produkcję – „Uważaj na kioskarza” w telewizyjnej Dwójce. Ze swoimi recitalami występował także w telewizji HBO w programie „HBO na Stojaka”.
Jerzy Kryszak wystąpił w kilkudziesięciu serialach takich jak „Alternatywy 4” czy „Daleko od noszy”. Ma na koncie także ponad 20 ról dubbingowych w filmach takich jak „Auta”, „Ratatuj” czy „Księga dżungli”.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment