Jarmark Bożonarodzeniowy w Kamiennej Górze

Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze w ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w dniach 9–11 grudnia 2022 roku w Kamiennej Górze.

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ DEKORACJĘ CHOINKI BOŻONARODZENIOWEJ

Konkurs dla przedszkoli, klas I-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.
Celem Konkursu jest popularyzacja tradycji wykonywania ozdób choinkowych, propagowanie zwyczaju ubierania choinki i kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia. Rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży, łączenie tradycyjnych technik rękodzielniczych oraz nowoczesnych technologii do kultywowania tradycji. Motywowanie dzieci i młodzieży do wspólnej aktywności twórczej.

W ludowych zwyczajach w okresie przedświątecznym w domach wykonywane były ozdoby choinkowe. Przygotowywane one były głównie z: bibuły, kolorowego papieru, orzechów, szyszek, pestek owoców itp. Świadczyły one o ogromnej fantazji i pomysłowości twórców. Najczęściej ozdoby te wykonywały dzieci pod czujnym okiem dorosłych. Pięknie ozdobiona choinka była dziełem całej rodziny. Konkurs ma na celu kultywowanie dawnych tradycji. Ponadto ma również na celu zintegrowanie dzieci, rodziców i nauczycieli w stworzeniu własnej wizji świątecznej choinki.

Adresatami Konkursu są placówki oświatowe: przedszkola, szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe położone w Kamiennej Górze.

PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

W Przeglądzie kolęd i pastorałek będą brać udział osoby, które do 7 grudnia 2022 roku dostarczą do organizatora wypełnioną kartę uczestnictwa.

Przegląd kolęd i pastorałek odbędzie się 10 grudnia 2022 roku o godz. 16 na Placu Wolności w Kamiennej Górze. W Przeglądzie mogą brać udział soliści, duety oraz grupy wokalne do 10 osób. Placówki oświatowe mogą zgłosić dowolną ilość grup.

Uczestnicy prezentują 2 utwory (kolędy lub pastorałki).
Uczestnicy śpiewają do mikrofonów z aranżem. Do występu należy dostarczyć aranż w formacie MP3 lub MP4.

FESTIWAL JASEŁEK

Festiwal Jasełek odbędzie się 11 grudnia 2022 roku o godz. 15 na Placu Wolności w Kamiennej Górze.
W Festiwalu będą brać udział grupy, które do 8 grudnia 2022 roku dostarczą do organizatora wypełnioną kartę uczestnictwa.
W Festiwalu mogą brać udział zespoły teatralne działające w parafiach, szkołach, świetlicach i in.
Placówki oświatowe mogą zgłosić dowolną ilość grup.
Czas spektaklu: maksymalnie 15 minut.
Organizatorzy dopuszczają dowolność wypowiedzi scenicznej, dobór rekwizytów.

Udział w konkursach jest bezpłatny.
Regulaminy i karty zgłoszeń dostępne tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment