Groźny wypadek z udziałem motocyklisty

Do groźnego wypadku z udziałem motocyklisty doszło 16 lipca 2019 roku około godziny 15.13 na ulicy Wolności w Jeleniej Górze. Doszło do zderzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego oraz motocykla. Motocyklista trafił do szpitala. Policja apeluje o rozsądek.

16 lipca 2019 roku około godziny 15.13 na ulicy Wolności w Jeleniej Górze doszło do groźnego wypadku.

Z nieustalonych okolicznościach doszło do zderzenia 44-letniego kierującego motocyklem , a pojazdem osobowym marki Ford, którym kierował 47-letni mężczyzna.  Motocyklista został przewieziony do szpitala. Kierowca forda nie odniósł obrażeń. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.Sezon motocyklowy trwa. Na wielu polskich drogach w całym kraju pojawili się fani jednośladów. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Jak wynika z policyjnych obserwacji, wina za zdarzenia drogowe leży po obu stronach uczestników ruchu drogowego – zarówno po stronie motocyklistów, jak i kierujących samochodami. Różnica jednak polega na tym, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji tych dwóch pojazdów, to motocyklista ma  najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z tego bez obrażeń.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment