„Alkohol i narkotyki” – zatrzymani do kontroli nietrzeźwi użytkownicy

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w dniu 16 sierpnia br. w ramach akcji kontrolno – prewencyjnej ,,Alkohol i Narkotyki”, prowadzili działania na terenie powiatu kamiennogórskiego. Funkcjonariusze ruchu drogowego w ciągu kilku godzin porannego ruchu przebadali kilkuset kierowców. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali 3 użytkowników dróg znajdującego się po użyciu alkoholu.

Kamiennogórscy policjanci ruchu drogowego cyklicznie prowadzą działania na drogach naszego powiatu m.in. w ramach takich akcji jak ,,Trzeźwy poranek” oraz „Alkohol i narkotyki”. Tego typu działania mają głównie na celu przypominanie wszystkim kierowcom o tym, że każda osoba siadająca za kierownicę pod wpływem alkoholu bądź pod wpływem innych substancji działających podobnie stanowi realne zagrożenie dla siebie, a także życia i zdrowia innych użytkowników dróg. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali 3 użytkowników dróg znajdującego się po użyciu alkoholu.

Zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy drogówki to 62 – letni mężczyzna mieszkaniec gminy Lubawki. Kierował samochodem marki Renault w Lubawce znajdując się w stanie po użyciu alkoholu z wynikiem ponad 2 promili wydychanym powietrzu. Kierującemu funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W tym samym dniu dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry w trakcie służby obchodowej na terenie miasta zatrzymali do kierującego rowerem po drodze publicznej. Tor jazdy rowerzysty wskazywał, iż najprawdopodobniej może znajdować się pod wpływem działania alkoholu. Przemieszczający się drogą publiczną 39 – letni rowerzysta znajdował się pod wpływem alkoholu z wynikiem ponad 0,7 promila w wydychanym powietrzu. Za popełniony czyn został ukarany przez funkcjonariuszy.

Podobna sytuacja spotkała innego uczestnika ruchu drogowego stwarzającego zagrożenie na drodze. Funkcjonariusze „drogówki” Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali 36 – letniego mężczyznę znajdującego się pod wpływem alkoholu przemieszczającego się rowerem drogami Gminy Marciszów. Jak się okazało uczestnik ruchu drogowego posiadał w organizmie 0,3 promila w wydychanym powietrzu. Również wobec niego policjanci zastosowali grzywnę w drodze nałożenia mandatu karnego.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment