Dywan kwietny na Boże Ciało w Lubawce

Dziś (czwartek, 8 czerwca) przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie zwane Boże Ciało. W Polsce obchody uroczystości wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są związane tematycznie z Eucharystią fragmenty czterech Ewangelii. Jedną z tradycji tego dnia jest układanie dywanów kwietnych, które towarzyszą procesjom Bożego Ciała. Takiego kwietnego dywanu nie zabrakło w Lubawce. W bieżącym roku mieszkańcy Lubawki postanowili poświęcić mnóstwo swojego czasu i ułożyć przy jednym z ołtarzów piękną kompozycję kwiatów.

Pokaż więcej

Procesja Bożego Ciała w Kamiennej Górze

Dziś (czwartek, 8 czerwca) przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie zwane Boże Ciało. W Polsce obchody uroczystości wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są związane tematycznie z Eucharystią fragmenty czterech Ewangelii. Wspólna procesja parafii św. Apostołów Piotra i Pawła oraz Matki Bożej Różańcowej przeszła również ulicami Kamiennej Góry. Po mszy świętej parafianie wyruszyli w procesji z Najświętszym Sakramentem spod kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła.

Pokaż więcej

Procesja Bożego Ciała w Krzeszowie

Dziś (czwartek, 8 czerwca) przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie zwane Boże Ciało. W Polsce obchody uroczystości wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są związane tematycznie z Eucharystią fragmenty czterech Ewangelii. Procesja Bożego Ciała przeszła również w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie. Parafianie wyruszyli w procesji z Najświętszym Sakramentem po mszy świętej.

Pokaż więcej