“Żywioły duszy” w kamiennogórskim muzeum

Dziś (sobota, 16 września) w kamiennogórskim muzeum została również otwarta wystawa Agnieszki Cecylii Kazały “Żywioły duszy”.

Artystka ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu – Pracownia Tkaniny Artystyczne prof. Ewy Marii Poradowskiej – Werszler. Jest autorką 16 wystaw indywidualnych, uczestniczyła w 35 wystawach zbiorowych. Wystawa dostępna będzie do środy, 15 listopada br.

Agnieszka Cecylia Kazała

Agnieszka Cecylia Kazała o wystawie w Muzeum Tkactwa

Agnieszka Cecylia Kazała należy do Sekcji Tkaniny Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Wrocławskiego. Uprawia dyscypliny takie jak: tkanina artystyczna, batik, instalacja. Jej obrazy znajdują się w wielu kolekcjach w kraju i za granicą. Uczestniczyła w międzynarodowych plenerach malarskich, rezydencjach artystycznych oraz Festiwalach Sztuki Włókna. Nieodłączną częścią twórczości artystki jest fotografowanie swoich prac na tle natury. Jej zainteresowaniem jest również umieszczanie sztuki w przestrzeni publicznej. Na co dzień uczy sztuki w Szkole Kanadyjskiej w Warszawie oraz prowadzi własną pracownię artystyczną w Grójcu (Przestrzeń dla Sztuki).

Share

Zobacz inne