Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka portal Relacje Regionalne składa wszystkim strażakom najserdeczniejsze życzenia. W tym wyjątkowym dniu życzymy wszystkim strażakom, tym zawodowym i ochotnikom z jednostek na terenie powiatu kamiennogórskiego, przede wszystkim bezpiecznej służby. Dziękujemy Wam za codzienne zaangażowanie i poświęcenie.

Święto zainicjował australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne na pamiątkę tragicznie zmarłych pięciu kolegów-strażaków (Matta, Stuarta, Jasona, Garry’ego i Chrisa) 2 grudnia 1998 roku w Linton. Próbowali ratować czyjeś życie i mienie w czasie pożaru, jak robią to strażacy na całym świecie.
Oficjalnie święto zostało ustanowione w 2002 roku przez Sejm RP, przy nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej z 1991 roku. Dodany artykuł formalnie ustanawia Dzień Strażaka. W Polsce świętuje w tym dniu zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

Przypominamy, że działania strażaków na terenie powiatu kamiennogórskiego prezentujemy m.in. w reportażach fotograficznych dostępnych tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment