Pozdrowienia z Niemiec

Miło nam poinformować, iż co pewien czas otrzymujemy miłe słowa od internautów z całego świata, którzy odwiedzają nasz “czadrowski” portal.

Tym razem skontaktował się z nami Ulrich Hönig z niemieckiego Meppen, położonego przy granicy z Holandią. Jego pradziadek Oswald Hönig był jednym z mieszkańców Czadrowa (Oberzieder).

Urlich przesyła życzenia, za co dziękujemy i również pozdrawiamy.

Na naszym portalu znajduje się książka adresowa mieszkańców Czadrowa (Obezieder) w latach 1911, 1925 i 1938. Książka dostępna tutaj.

W roku 1925 Oswald Hönig mieszkał w Czadrowie pod nr 1, a cała rodzina Hönig zamieszkiwała posesje 3, 4, 5, 19.

Wszystkie materiały, jakie uda się znaleźć na temat Czadrowa, zamieszczamy w tagach historia.

Życzenia od Urlicha

Sehr geehrte Damen und Herren, ich würde mich freuen mit Ihnen Kontakt aufnehmen zu können. Mein Urgroßvater war in Oberzieder Nr. 1 der Scholtiseibesitzer. Oswald Hönig. Heinrich Hönig war Lehrer in Lindenau. Unsere Vorfahren stammen aus Schlesien. Alle Hönig aus Schlesien sind verwandt. Die Gebäude sind allerdings verschwunden.
Herzliche Grüße Ulrich Hönig

Share

Zobacz inne

0 Thoughts to “Pozdrowienia z Niemiec”

  1. Krótnie tłumaczenie życzeń od Ulricha Hönig

    Drogie Panie i Panowie , jestem zadowolony z tego, że mogę się skontaktować z Państwem . Mój pradziadek był jednym z mieszkańców Czadrowa. Heinrich Hönig był nauczycielem w Lindenau (przyp. red.: gmina w kraju związkowym Brandenburgia, w powiecie Oberspreewald-Lausitz). Nasi przodkowie pochodzili ze Śląska . Cała rodzina Hönig związana jest ze Śląskiem .
    Z poważaniem Ulrich Hönig.

  2. Jerzy

    Może warto spytać tego mieszkańca czy ma jakieś zdjęcia Czadrowa z tamtego okresu.

    1. Już pytałem. Wysłał dwa zdjęcia, które niebawem zamieszczę.

Leave a Comment