Zwożą zwierzęta do żywej szopki bożonarodzeniowej w Chełmsku Śląskim

Trwa zwożenie zwierząt do zagrody przy kościele pw. Świętej Rodziny w Chełmsku Śląskim. Przypominamy, że po pandemicznej przerwie wraca szopka bożonarodzeniowa, której bohaterami są żywe zwierzęta. Szopka powinna być już gotowa do zwiedzania dzisiaj (piątek, 24 grudnia) po godz. 12, kiedy to do zagrody wróci oślica Maja.

Przypominamy,  że od 2009 do 2015 roku oślica Maja przebywała w Chełmsku  Śląskim. W 2015 roku została sprzedana do gospodarstwa pod Świdnicą. Specjalnie na tegoroczną szopkę bożonarodzeniową osiołek ponownie został wypożyczony od nowego właściciela.

Do zagrody wrócił również koziołek Antek, który przyszedł na świat właśnie w żywej szopce bożonarodzeniowej, o którym informowaliśmy tutaj. Koziołek przez ten czas wyrósł nie do poznania. Jest widoczny na zdjęciu tutaj.

Szopkę z żywymi zwierzętami będzie można zwiedzać do 6 stycznia 2022 roku.

Informujemy, że przy stajence znajduje się puszka, do której można wrzucać pieniądze. Wszystkie zebrane środki zostaną wykorzystane na odnowienie ścian Kaplicy św. Anny. Mieszkańcy Chełmska Śląskiego i okolic własnymi środkami finansowymi próbują wyremontować wnętrze świątyni, którą prezentowaliśmy na naszym portalu tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment