Zwiedzali z „wiedźmą” Zamek Książ

W czwartek, 3 listopada br. uczniowie klas IIa oraz IIb Szkoły Podstawowej w Krzeszowie, członkowie Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, wybrali się do Zamku Książ w Wałbrzychu na lekcję zamkową pt. „Baśniowy Książ”. Drugoklasiści aktywnie uczestniczą w „Cyklu imprez turystyczno-krajoznawczych dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Kamienna Góra” organizowanych przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Kamienna Góra.

Podczas zwiedzania z przewodnikiem książańskim Anną Motyką, „zamkową wiedźmą”, poznawali jego ponad 700-letnią historię. Zobaczyli apartamenty księżnej i księcia, usłyszeli legendę o naszyjniku z pereł księżnej Daisy oraz legendę o Olbrzymie i jego siostrze, zwiedzili barokowe salony z Salą Maksymiliana z mitycznymi stworami, a zwiedzanie zakończyli przy magicznej Książęcej Skałce. Zwiedzili także Palmiarnię.

Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowali Anna Cieślak i Danuta Hołub – wychowawczynie klas oraz Jerzy Rubach – Nauczyciel Kraju Ojczystego i Honorowy Członek PTSM.

Zobacz inne

Leave a Comment