Został objęty kwarantanną i wyszedł do apteki

Jeleniogórzanin podejrzewany o niestosowanie się do obowiązku kwarantanny w miejscu zamieszkania.

W związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, jeleniogórscy policjanci codziennie sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną przebywają we wskazanym miejscu i czy czegoś nie potrzebują. Funkcjonariusze podczas takiej kontroli ujawnili, że jeden z mieszkańców Jeleniej Góry, objęty kwarantanną nie przebywa w miejscu zamieszkania. Czyn taki zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 8 lat. Z uwagi na tryb śledczy postępowania materiały w tej sprawie przesłano do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze.

Dzielnicowy wielokrotnie podejmował próby kontaktu z mieszkańcem Jeleniej Góry, który od 9 do 22  marca br. został objęty kwarantanną. Funkcjonariusz bezskutecznie próbował nawiązać z nim kontakt  zarówno telefoniczny, jaki i za pośrednictwem domofonu. Mężczyzna nie odpowiadał.

Tego samego dnia około godziny 17.00 policjanci ponownie pojawili się pod budynkiem, w którym mieszka mężczyzna, celem sprawdzenia czy przebywa w  domu. Okazało się, że w tym czasie nie udało im się z nim skontaktować. Po kilkunastu minutach jeleniogórzanin podszedł do radiowozu oświadczając, że musiał wyjść do apteki.

Mężczyzna podejrzewany jest o czyn z art. 165§1 KK. Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej jest zagrożony karą pozbawienia wolności do 8 lat.

Policjanci zwracają się do mieszkańców naszego regionu o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z innymi osobami oraz o respektowanie zaleceń służb sanitarnych i innych służb.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment