Zobacz koniec drogi S3 na terenie RP

Zobacz, gdzie się kończy droga ekspresowa S3. Prezentujemy ostatni kilometr budowanego odcinka S3, który kończy się w Lubawce na granicy państwa. Niestety po stronie czeskiej występują istotne opóźnienia z budową dlatego droga D11, która ma być kontynuacją naszej S3 to jeszcze szczere pole.

Przypominamy, że biegnąca wzdłuż zachodniej granicy trasa S3 to element Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego oraz europejskiego szlaku E65 o łącznej długości ok. 3950 km łączącego szwedzkie Malmö z greckim miastem Chania na Krecie. Docelowo S3 na terenie Polski będzie miała długość prawie 500 km i będzie przebiegać południkowo od Szczecina – Świnoujście na północy, do południowej granicy Polski w Lubawce. Biegnąc przez Polskę, połączy się z autostradami A6, k. Szczecina, A2 k. Świebodzina i A4 k. Legnicy. Na terenie Dolnego Śląska S3 będzie miała 135 km długości.

O kontynuacji S3 za naszą południową granicą w ramach autostrady D11 mówi podpisane 11 lutego 2016 roku Memorandum o wzajemnych działaniach obu Państw Członkowskich UE. 17 lipca 2017 roku w Dworze Królowej nad Łabą (Dvůr Králové) ministrowie Polski i Czech podpisali Oświadczanie w sprawie dalszego wzmacniania potencjału infrastruktury transportowej na pograniczu obu państw. 23 stycznia 2018 roku Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podpisało z czeskim Ministerstwem Transportu Wspólne Oświadczenie w sprawie kontynuacji budowy połączenie drogowego S3-D11. Niestety, jak wspomnieliśmy wcześniej, po stronie czeskiej występują istotne opóźnienia z budową.

Na portalu Relacje Regionalne prezentujemy postęp prac budowy drogi S3 na Zadaniu IV oraz tunele TS-32 i TS-26, które są realizowane w ramach Zadania III. Reportaże dostępne tutaj.

Budowa S3
Share

Zobacz inne

Leave a Comment