Znęcanie się nad zwierzętami możesz zgłosić za pośrednictwem KMZB

Torturowanie zwierząt, zabijanie, przetrzymywanie w niewłaściwych warunkach lub kłusownictwo możesz zgłosić za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policja zgodnie z obowiązującym stanem prawnym realizuje m.in. zadania ukierunkowane na wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców. Jednym z celów podejmowanych przedsięwzięć jest zapewnienie lepszej ochrony zwierzętom i zwalczanie nieludzkiego ich traktowania.

Jeśli masz informacje o nieludzkim traktowaniu zwierząt poprzez m.in. ich torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie w niewłaściwych warunkach oraz oferowaniu do sprzedaży lub kupna zwierząt zagrożonych wyginięciem to skontaktuj się z Komendą Powiatową Policji w Kamiennej Górze za pośrednictwem poczty e-mail: kpp@kamienna-gora.wr.policja.gov.pl bądź dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Możesz również skorzystać z internetowego narzędzia Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za którego pośrednictwem istnieje możliwość wskazania obszaru, na którym m.in. uprawiane jest kłusownictwo, niszczona jest zieleń lub organizowana jest nielegalna wycinka drzew. Katalog zgłoszeń jest bardzo rozbudowany, dlatego zachęcamy, by skorzystać również z takiej formy przekazywania swoich podejrzeń o zabronionych czynach popełnianych przeciwko zwierzętom i środowisku.

Źródło:  policja.pl / KPP Kamienna Góra

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment