Znęcał się nad rodziną i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy

Sprawca znęcania się nad rodziną oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy otrzymał 3-miesięczny areszt.

W środę, 18 maja 2022 roku funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Kamiennej Góry zostali zadysponowani do interwencji domowej dotyczącej podejrzenia znęcania się. Zgłaszająca podczas rozmowy z policjantami przełamała milczenie i przyznała, że jej 41-letni syn stosuje wobec niej i brata przemoc fizyczną oraz psychiczną. Mężczyzna miał również grozić matce oraz bratu popełnieniem przestępstwa przeciwko ich życiu i zdrowiu.

Podczas interwencji 41-latek nie zamierzał stosować się do poleceń wydawanych przez policjantów. Początkowo próbował nawet uciec, jednak funkcjonariusze skutecznie mu w tym przeszkodzili. Wówczas mężczyzna stał się jeszcze bardziej agresywny. Kilka razy uderzył interweniującego funkcjonariusza w brzuch, a także znieważył słowami powszechnie uważanymi za obelżywe. Policjanci zastosowali wobec niego środki przymusu bezpośredniego i zatrzymali mieszkańca Kamiennej Góry do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.
W kolejnych dniach przedstawiono mężczyźnie zarzuty za popełnione przestępstwa, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze po zapoznaniu się z materiałem, w piątek, 20 maja 2022 roku zadecydował o zastosowaniu wobec 41-letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Źródło: KPP Kamienna Góra, sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment